O Agacie Wiatrowskiej

Nazywam się Agata Wiatrowska. Od 12 lat prowadzę ośrodek HorseSense, w którym można rozwijać się poprzez kontakt z
końmi. Konie były dla mnie i są sensem życia i powołaniem. Robiłam wiele rzeczy z nimi związanych: byłam instruktorem jazdy konnej i hipoterapii, skończyłam Hodowlę koni i jeździectwo, prowadziłam swoją stajnię i wyhodowałam 3 źrebaki, luzakowałam przez 3 lata dla mistrza świata Christopha Sandmanna w zaprzęgach czterokonnych i opiekowałam się jego końmi. Moich najbliższych przyjaciół poznałam dzięki koniom.

W 2006 roku odkryłam możliwość rozwoju człowieka przez kontakt z końmi u Gerharda i Karin Krebs z Horse Dream  i zafascynowana tym podejściem wprowadziłam Horse Assisted Education do Polski (więcej o tym na mojej stronie: www.horsesense.pl).

To był przełom w moim podejściu do koni i możliwości komunikacji z nimi. To był też początek rozumienia człowieka i tego czego potrzebuje, żeby się rozwijać. Na moje podejście do rozwoju człowieka duży wpływ mieli Dorota i Jac Jakubowscy, którzy w praktyczny sposób wprowadzili mnie w świat psychologii humanistycznej. Znaczący wpływ miała też psychologia zorientowana na proces, której koncepcje otwierają szerokie spektrum myślenia o człowieku i jego tajemnicach.

W ostatnim czasie moim nauczycielem i inspiracją jest Klaus Ferdinand Hempfling, który łączy w sobie głębokie rozumienie konia w postaci symbolu i w rzeczywistości z ponadczasowymi mądrościami.

Kursy online są uzupełnieniem mojej codziennej praktyki warsztatowej i umożliwiają podróż rozwojową dla osób, które wybiorą taką drogę.